Gregorián szentmise a Rábaközben

2011. október 13. (csütörtök) 7:53

Gregorián szentmise a RábaközbenAz idei esztendőben a Szentírás-vasárnapot a bágyogi és a rábaszentmiklósi templomban az egyház ősi dallamai, a gregorián énekek tették szebbé.

Hosszas szervezés után településeinken szolgált a magyar, sőt, az európai gregorián scholák egyik legfelkészültebb együttese, a Schola Gregoriana Budapestinensis, prof. Béres György gyémántmisés atya vezetésével.
Lélekemelő liturgikus szolgálatuk a több évszázadra visszanyúló egyházi ének-kincs gyöngyszemei által arra irányították figyelmünket, hogy a hagyományokat nemcsak ápolni, hanem a maguk teljességében, ősi, veretes formájában megismerni is feladatunk.
Béres György atya, aki a gregorián szemiológia nemzetközi hírű kutatója, és magyar földön megismertetője, a rábaszentmiklósi árpád-kori templomban felhívta a figyelmünket arra, hogy a templom építésekor ugyanazok az énekek, ugyanaz a dallamvilág "énekelték be" Isten házának falait, amelyek ezen az ünnepi szentmisén elhangzottak.
Őszintén remélem, hogy egyházi hagyományunk ezen kincse mindannyiunk szívét közelebb vitte a fölséges Istenhez. Köszönjük, hogy rábaközi falvaink híveinek ilyen felemelő lelki élményt nyújtottak, Isten áldása legyen szolgálatukon!
Németh István plébános

 

Gregorián szentmise a Rábaközben

Gregorián szentmise a Rábaközben

Gregorián szentmise a Rábaközben

Gregorián szentmise a Rábaközben

Gregorián szentmise a Rábaközben

Gregorián szentmise a Rábaközben

Gregorián szentmise a Rábaközben

Gregorián szentmise a Rábaközben

Gregorián szentmise a Rábaközben

Gregorián szentmise a Rábaközben

Gregorián szentmise a Rábaközben

Gregorián szentmise a Rábaközben