Példaképeink a szentek – rendhagyó ismertetés a szentek életéről Mocsán

2018. november 6. (kedd) 10:00

November 1-jén, a mocsai Rózsafüzér Királynéja templomban Mindenszentek ünnepi szentmisét követően rendhagyó módon emlékeztek meg a fiatal hívők a szentek életéről és példamutatásáról  „Példaképeink a szentek” címmel.  A ministránsok egy-egy számukra kedves szent életútját ismertették a hívők számára. 

Érdekesség, hogy ki melyik szentet választotta, hisz elsősorban érzelmi alapon történt a választás, a gyerekeknek az adott szerepkörhöz vagy erényhez való kötődését tükrözte. Többek között olyan erényeket figyelembe véve, mint a zene szeretete, hősiesség, szeretet, ajándékozás, bölcsesség vagy védőszent példája. Példamutató szentek közül bemutatásra került Szűz Mária, Szent József, Szent Anna, Szent Tarzíciusz, Szent Cecília, Szent István, Szent Imre, Szent Erzsébet, Szent Margit, Szent Rita élete, valamint Gábriel, Mihály és Rafael főangyalokról és a szent őrzőangyalokról is meséltek. A közös előadás révén a gyerekek nemcsak annak a szentnek az életét ismerték meg közelebbről, amelyről ők maguk számoltak be, hanem a mások által választott személy életéről is sok új ismeretet szerezhettek. 

A játékos bemutatás közben a hívek sem maradtak ki a látványos élményből, hisz kivetítőn ők is szemlélhették az adott szent életének illusztrációit.  A történet a szentekhez szóló közös imádsággal tetőzött, majd gyertyagyújtás, végezetül az „Isten, hazánkért térdelünk elődbe” kezdetű énekkel zárult.  Megható volt átélni, ahogy az ének felcsendülésekor a hívek örömükben állva csatlakoztak az énekléshez, mint egy nagy közös könyörgéshez - megköszönve ezzel a gyermekek szép előadását.

Forrás és fotó: Rózsafüzér Királynője Plébánia, Mocsa

Példaképeink a szentek – rendhagyó ismertetés a szentek életéről Mocsán

Példaképeink a szentek – rendhagyó ismertetés a szentek életéről Mocsán

Példaképeink a szentek – rendhagyó ismertetés a szentek életéről Mocsán

Példaképeink a szentek – rendhagyó ismertetés a szentek életéről Mocsán