A Karitász önkénteseinek tartottak képzést Pannonhalmán

2018. október 11. (csütörtök) 10:00

A Katolikus Karitász országos központja az egyházmegyék karitászaival együttműködve országszerte szervez képzéseket az önkénteseknek azzal a céllal, hogy a karitatív munka egyre hatékonyabban valósulhasson meg a rászorulók javára. A „Jól segíteni” program keretében szeptember 29-én a pannonhalmi Gyümölcsoltó Boldogasszony Plébánián rendezték meg a Győri és a Pannonhalmi Egyházmegye karitászönkénteseinek szóló szociális, karitatív alapképzést, amelyen a két egyházmegyéből összesen 76 önkéntes vett részt. A résztvevőket Lőrincz Pál OSB pannonhalmi plébános köszöntötte. 

Az egész napos tréning során a résztvevők Zagyva Richárd, a Katolikus Karitász országos igazgatóhelyettesének előadásából megismerhették a Karitász történetét, szervezeti felépítését, nyolc tevékenységi területét, országos programjait, a plébániai karitászcsoportok működési rendjét, valamint a Karitász kommunikációs elveit és arculati elemeit. Az önkéntesek szakmai iránymutatást kaptak az adománykezelés rendjéről, valamint ötleteket hallhattak rászorulókat segítő karitászprogramok megszervezéséhez. A nap másik előadója Czombos István volt, aki interaktív formában segítette a jelenlevőket abban, hogy tudatosítsák az önkéntesség értékeit és közösségi erőforrásaikat. 

Szöveg és fotó: Katolikus Karitász

A Karitász önkénteseinek tartottak alapképzést Pannonhalmán

A Karitász önkénteseinek tartottak alapképzést Pannonhalmán

A Karitász önkénteseinek tartottak alapképzést Pannonhalmán

A Karitász önkénteseinek tartottak alapképzést Pannonhalmán