Harangszentelés Egyházaskeszőn

2018. október 10. (szerda) 7:00

Veres András győri megyéspüspök szeptember 29-én, Szent Mihály, Szent Gábriel és Szent Rafael főangyalok ünnepén szentmise keretében áldotta meg az egyházaskeszői temető lélekharangját. A főpásztort Henczel Szabolcs plébános köszöntötte. Egyházaskesző a Győri Egyházmegye Rábán túli, Veszprém megyéhez tartozó egyházközsége. A helyiek összefogásából készült el a temetőkert harangja, amely az elhunytakért hív imára mindenkit.

Köszöntőjében a település polgármestere, Lendvai Jánosné az egyházaskeszőiek mély hitbeli elköteleződéséről beszélt. Veres András megyéspüspök szentbeszédében kiemelte a harang szakrális jelentőségét és a mai közösségek példájának nevezte az egyházaskeszői hívek összefogását, amelynek eredményeként harangszentelésre gyűlhettek össze.

Forrás: Szent Kereszt megtalálása Plébánia, Szany
Fotó: Tóth Imre