Az Úr Jézus segítse az iskolatáskák hordozását! – Veni Sancte a győr-gyárvárosi Jézus Szíve templomban

2018. október 4. (csütörtök) 10:00

Szeptember 30-án reggel a szentmisére érkezőket szokatlan látvány fogadta a győr-gyárvárosi Jézus Szíve templomban: az ambó előtti lépcsőket színes iskolatáskák töltötték meg. A tanévkezdő szentmise keretében ugyanis az iskolaszerek megáldására is sor került.

Győri Imre plébániai kormányzó szentbeszédében közvetlen szavakkal szólította meg a jelen lévő gyerekeket: tudja, hogy a kirakott táskákat sokszor nehéz vinni, talán kellemetlen emlékek is kapcsolódnak a bennük lévő tankönyvekhez. Ebben a tanévnyitó szentmisében ezért azt kérjük, hogy az Úr Jézus segítse a táskák hordozását. Emlékeztette a kisdiákokat, hogy a táskákon ott lesz Jézus áldása. Mostantól kezdve, ha vállukra veszik iskolatáskájukat, gondoljanak arra, hogy a táska egyik szárát Jézus is vállára veszi, és segít vinni azt. Segít a tananyag megértésében, elsajátításában, segít abban, hogy a tanév valóban testi és lelki fejlődésükre szolgáljon. A lelkipásztor bátorította a kisdiákokat: ha elakadnának, ha nem akarna a fejükbe menni a tanulnivaló, akkor kérjék Jézust, segítsen, hogy hozzá hasonlóan tudjanak állandóan növekedni bölcsességben és kedvességben Isten és az emberek előtt, ahogy róla mondja a Szentírás. 

A szentmisét követően a Corazón együttes rövid műsorát hallhatták a résztvevők.

Berente Erika
Fotó: Kiss Géza

Veni Sancte a győr-gyárvárosi Jézus Szíve templomban

Veni Sancte a győr-gyárvárosi Jézus Szíve templomban

Veni Sancte a győr-gyárvárosi Jézus Szíve templomban

Veni Sancte a győr-gyárvárosi Jézus Szíve templomban

Veni Sancte a győr-gyárvárosi Jézus Szíve templomban

Veni Sancte a győr-gyárvárosi Jézus Szíve templomban

Veni Sancte a győr-gyárvárosi Jézus Szíve templomban

Veni Sancte a győr-gyárvárosi Jézus Szíve templomban