Veni Sancte szentmisét ünnepeltek a Győri Egyházmegye hitoktatói

2018. október 2. (kedd) 9:00

Szeptember 22-én Veni Sancte szentmisére gyűltek össze a Győri Egyházmegye hitoktatói a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban. A szentmise főcelebránsa Veres András megyéspüspök volt, koncelebrált Németh László általános püspöki helynök, Balázs Tamás, a győri Szent Imre Plébánia plébánosa, a Győri Egyházmegyei Hitoktatási Szervezet igazgatója, valamint Horváth István mocsai plébános. 

A szentmise előtt Balázs Tamás atya köszöntötte a hitoktatókat, hangsúlyozva szerepüket abban, hogy az újabb generáció beilleszkedjen az Egyház életébe: hogy a fiatalok a szentségek felvételét követően ne templomelhagyóvá, hanem Krisztus testének élő sejtjeivé váljanak. 

A jó hitoktató el tudja érni, hogy a tanítványok fejében kérdések szülessenek és a kérdéseikből újabb kérdések fakadjanak: az Istenhez vezető utat ezek keltik életre. Rossz jel, ha a tanítványok egy hittanóra után azonnal szétszélednek, és nem gyűlnek a hitoktató köré kérdésekkel – fogalmazott szentbeszédében Veres András püspök atya. – Ebben az esetben fontos megvizsgálni, hogy mi lehet az érdeklődés hiányának oka. 

A főpásztor az Úr Jézusra hivatkozva azt kérte a hitoktatóktól, hogy ne szigorral érjenek el eredményeket: „Sokan elfordultak tőle, mondván, kemény beszéd, de nem »lájtosított« az evangéliumon. Mi se tegyük ezt, ugyanakkor szeretettel, meggyőzéssel… Szalézi Szent Ferenc szavaival élve: »Egy csepp mézzel több legyet lehet fogni, mint egy hordó ecettel.«”

A szentmisét követően Veres András megyéspüspök vendégül látta a hitoktatókat a Győri Hittudományi Főiskolán. 

Szöveg és fotó: Kriston Pálné

Veni Sancte szentmisét ünnepeltek a Győri Egyházmegye hitoktatói

Veni Sancte szentmisét ünnepeltek a Győri Egyházmegye hitoktatói

Veni Sancte szentmisét ünnepeltek a Győri Egyházmegye hitoktatói

Veni Sancte szentmisét ünnepeltek a Győri Egyházmegye hitoktatói