Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

2018. szeptember 14. (péntek) 14:00

Az Isteni Megváltóról Nevezett Nővérek szeptember 9-én, Strasbourgban ünnepelték rendalapítójuk, Eppinger Erzsébet Mária Alfonza anya boldoggá avatását. Ezen a lélekemelő eseményen Sopronból hárman vettünk részt az egykori anyaház képviseletében Németh István atya vezetésével. A magyar tartományból kilenc nővér érkezett az ünnepre. A vasárnap délutáni ünnepi szentmisét a strasbourgi Notre Dame-katedrálisban Giovanni Angelo Becciu bíboros, a Szentek Ügyeinek Kongregációja prefektusa celebrálta. Szentbeszédében kiemelte Mária Alfonza anya ma is követhető példáját, aki a rászorulók és kiszolgáltatottak felé közvetítette Isten hatalmas szeretetét és irgalmát – számolt be Milkovics Veronika. 

Eppinger Erzsébet 1814-ben született a franciaországi Niederbronnban, egy tizenegy gyermekes családban. Szívesen és örömmel szolgálta a szegényeket és a betegeket, akikben Krisztust vélte felfedezni: éppen ezért nem véletlen, hogy az 1849-ben megalapított Isteni Megváltó Leányai Rend fő feladata a betegápolás lett.  Ő maga is többször volt ágyhoz kötve, ilyenkor boldogan vállalt részt Krisztus szenvedéseiből. 1863-ban Simor János győri püspök meghívására költöztek Sopronba niederbronni nővérek, akik a betegek gondozásán túl a környék árva gyermekeinek nevelését tűzték ki célul. Az ő lelkiségük meghatározó volt az egész város életében. Eppinger Mária Alfonza 1865-ben látogatott a soproni rendházba. A megváltós nővérek jelenlétét még ma is érezheti az, aki betér egykori soproni templomukba: átimádkozott falak őrzik ezt a kis „ékszerdobozt”. A nővérek hite, szeretete hűsége tartotta életben a közösséget és alapozta meg a soproni Szent Imre Plébánia közösségét is. Ma Magyarországon Budapesten és Piliscsabán élnek megváltós nővérek. 

Imádkozzunk, hogy Boldog Eppinger Mária Alfonza anya példájára minél többen meghallják az Úr hívó szavát, és legyenek, akik a betegápolásban, valamint a gyermekek és az ifjúság nevelésében tevékenyen részt vállalnak! 

Fotó: Milkovics Veronika, Kovács Éva 

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát

Boldoggá avatták Eppinger Mária Alfonza anyát