Soproni diákok zarándokoltak Kópházára

2018. szeptember 13. (csütörtök) 8:00

Az évkezdő hagyományokhoz híven, szeptember 7-én, Kisboldogasszony ünnepének vigíliáján zarándoklatra indult a soproni Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium közel kétszáz diákja tanáraik kíséretében, Kovács Gergő Vilmos iskolalelkész atya vezetésével. A gyalogos zarándoklat résztvevőinek útja a soproni Orsolya tértől a Pihenőkereszten és a balfi erdőn át vezetett a kópházi Sarlós Boldogasszony-kegytemplomig, ahol az Égi Édesanyát születésnapja alkalmából köszöntötték, közbenjárását kérve a 2018/19-es tanév kihívásai előtt. 

A Kópházára érkező zarándokokat Németh Antal plébános atya fogadta. Ezt követően szentmisében adtak hálát a zarándoklat kegyelmeiért. Az esemény a kópháziak által szervezett agapéval zárult. 

Czömpöly Andrea
Fotó: Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium, Sopron 

Soproni diákok zarándokoltak Kópházára

Soproni diákok zarándokoltak Kópházára

Soproni diákok zarándokoltak Kópházára

Soproni diákok zarándokoltak Kópházára

Soproni diákok zarándokoltak Kópházára