Az Úr jelenlétével megerősítve – Tanévkezdés Szanyban

2018. szeptember 10. (hétfő) 12:00

Szeptember 3-án ünnepelte tanévkezdő szentmiséjét a szanyi Szent Anna Katolikus Általános Iskola. A Veni Sancte szentmise főcelebránsa Pápai Lajos nyugalmazott győri püspök  volt. Gyermekek és szülők sokasága töltötte meg a szanyi Szent Kereszt megtalálása templomot az új iskolai év első napján. A szentmise kezdetén Henczel Szabolcs plébános atya felhívta a figyelmet a csengőszó jelentőségére, amely mindig figyelmeztet valamire: iskolaidőben a tanórákra, a szentmisében az Úr jelenlétére. Ezt a tanévet is az Úr jelenlétével megerősítve akarjuk kezdeni.

Pápai Lajos püspök atya szentbeszédében kiemelte a nap szentje, Nagy Szent Gergely pápa és egyháztanító példáját, aki megújította a hitéletet az Egyház közösségében. Az új év új kihívásai előtt a megújulás lehetősége a kezünkben van, melyet hitünk bátor megvallásával, az állapotbeli kötelességek teljesítésével tudunk teljessé tenni.

Tóth Tibor iskolaigazgató a szentmise végén megnyitotta az új iskolai évet és bemutatta Varga Gábor diakónust, aki a hitoktatásban segíti az oktatási intézmény munkáját. A szentmisén az iskola énekkara gitáros kísérettel emelte az ünnep fényét.

Forrás: Szent Kereszt megtalálása Plébánia, Szany
Fotó: Tóth Imre