Veni Sancte szentmisével kezdődött a tanév Kapuváron

2018. szeptember 6. (csütörtök) 14:00

Szeptember 2-án tartotta tanévnyitó ünnepségét a Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola és Óvoda. A kapuvári Szent Anna-templomban a diákok tanáraikkal együtt kérték a Szentlélek segítségét a 2018-19-es tanévre, majd ünnepi szentmisét celebrált Veres András győri megyéspüspök. A szentmisét követően a főpásztor bemutatta az intézmény új igazgatóját, Biró Pétert, aki beszédében Kosztka Szent Szaniszló szavaival bátorította a jelenlévőket: törekedjenek a korszerű tudás megszerzésére, ragaszkodjanak a gyökereikhez, érezzék otthon magukat nemzeti kultúrájukban, hiszen „nagyobbra születtek”.

Szöveg és fotó: Némethné Ács Anita, Némethné Tóth Katalin

Veni Sancte szentmisével kezdődött a tanév Kapuváron

Veni Sancte szentmisével kezdődött a tanév Kapuváron

Veni Sancte szentmisével kezdődött a tanév Kapuváron

Veni Sancte szentmisével kezdődött a tanév Kapuváron

Veni Sancte szentmisével kezdődött a tanév Kapuváron