Az MKPK felhívása a közel-keleti keresztények megsegítésére

2018. szeptember 6. (csütörtök) 12:00

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) tagjai és a hívek újra meg újra megrendült lélekkel értesülnek azokról az üldöztetésekről, amelyeket keresztény testvéreink szenvednek el egyes afrikai és ázsiai országokban, valamint másutt, szerte a világban. Az MKPK üldözött keresztények megsegítésével kapcsolatos felhívását az alábbiakban közöljük.

„Az üldözésnek számos módozata van a diszkriminációtól kezdve a legkegyetlenebb módon elkövetett gyilkosságokig. Megbízható felmérések szerint napjainkban is ötpercenként ölnek meg egy-egy keresztény testvérünket vallása miatt. Imádságainkban rendszeresen megemlékezünk róluk.

Semmiképpen sem szeretnénk senkiben ellenérzéseket kelteni az üldözőkkel szemben, és még kevésbé akarunk bárkit bosszúállásra ösztönözni. A vértanúkról való megemlékezés a kezdetektől fogva hozzátartozik Egyházunk életéhez. Ugyancsak ősi gyakorlat a szükséget szenvedő hittestvérek támogatása, s ebben első helyen állnak azok a keresztény családok, akiket hazájukból elüldöztek, templomaikat, otthonaikat és iskoláikat pedig romhalmazzá tették.

Az üldözött keresztény testvéreink megsegítésére Karácsonyig bezárólag ismételten kérjük paptestvéreink, a hívek és minden jószándékú ember nagylelkű adományát az alábbi számlaszámra: Magyar Katolikus Püspöki Konferencia, 11100104-18181490-14000003.

Már a két évvel ezelőtti gyűjtéskor is megtapasztalhattuk nagylelkűségüket, amikor is 126 millió forinttal tudtuk támogatni a Közel-Keleten üldözött keresztény testvéreinket. Minden forint segítséget jelent abban, hogy elűzött testvéreink visszatérhessenek azokba a városokba és falvakba, melyekben őseik évszázadok, sőt évezredek óta éltek. Keresztény testvéreink nevében is megköszönjük nagylelkű támogatásukat.”

Forrás: Magyar Katolikus Püspöki Konferencia
Fotó: Magyar Kurír