Mocsai ministránsok zarándokoltak Győrbe

2018. szeptember 5. (szerda) 8:00

Augusztus 27-én a mocsai Rózsafüzér Királynője Plébánia ministránsai a Káptalandombra zarándokoltak. „A Nagyboldogasszony-székesegyház már kívülről, nagyságával is lenyűgözte a gyerekeket. Érdeklődéssel hallgatták a Könnyező Szűzanya kegyképének történetét és őszinte szeretettel térdeltek le a kegyoltár elé az Égi Édesanya közbenjárását kérve, követve Szent II. János pápa példáját. Az egyházmegyei kincstárban örömmel fedezték fel a Mocsáról származó monstranciát. Ezt követően a Püspökvár tornyából tekintettek le Győrre, gyönyörködtek a kilátásban. Majd a Radó-sziget lombos fái alatt akadályversenyt rendeztünk számukra. Vidám játékkal, énekkel vettünk búcsút a szigettől” – számolt be Horváth István plébános atya.

Forrás és fotó: Mocsa, Rózsafüzér Királynője Plébánia

Mocsai ministránsok látogattak a Káptalandombra

Mocsai ministránsok látogattak a Káptalandombra

Mocsai ministránsok látogattak a Káptalandombra

Mocsai ministránsok látogattak a Káptalandombra