Megjelent a „Hitvallás” szeptemberi lapszáma

2018. szeptember 1. (szombat) 16:00

Egyházmegyei magazinunk szeptemberi kiadásának elkészítésekor a tanévkezdés közelsége inspirálta a szerkesztőséget: ezúttal a fejlődés témakörét járjuk körül vendégszerzőinkkel. 

A Tolle, lege! rovatban Tóth Imre ciráki plébános atya A lélek éltet című elmélkedése olvasható, a Közelkép hasábjain pedig Ternyák Csaba egri érsek atya beszél fertőszentmiklósi gyökereiről, a '70-es, '80-as évek Magyarországán katonaként és kispapként megélt nehézségekről, a Rómában töltött évekről és a hazavezető útról. 

A Kincseink rovatban bemutatjuk a püski Szent György-templomot, a Musica sacra témakörében Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekest, valamint Szamosi Szabolcs orgonaművészt kérdezzük. Az #élőkövek rovatban eláruljuk, hogy a Győri Egyházmegye delegációja milyen találmányt ajándékozott Ferenc pápának augusztus 1-jén. Legfiatalabb olvasóinkkal pedig egy pillangóvá vált kishernyó történetét osztjuk meg. Jó olvasást kívánunk!

Győri Egyházmegye Sajtóirodája