Sebestyén Márta és Szamosi Szabolcs ad hangversenyt a győri Székesegyházban

2018. augusztus 9. (csütörtök) 8:00

Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes és Szamosi Szabolcs orgonaművész Nyújtsd ki mennyből című közös előadásukkal várják az érdeklődőket augusztus 15-én 20 órai kezdettel a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban. 

Nagyboldogasszony ünnepén Sebestyén Márta és Szamosi Szabolcs előadásában felcsendül Kodály Zoltán (Introitus, Kyrie – A fényes nap,  Passacaglia – Improvizáció „A fényes nap” témára);  Johann Sebastian Bach (C-dúr toccata, adagio és fúga –  BWV 564), Bartók Béla (Este a székelyeknél), valamint Tolcsvay László (Magyar Mise – Kyrie, Sanctus) művei, továbbá a Nyújtsd ki mennyből kezdetű népének. A hangversenyről további információ található ITT

Győri Egyházmegye Sajtóirodája
Fotó: Promenad.hu