Simonics Péter atya ezüstmisét mutatott be Tárkányban

2018. augusztus 2. (csütörtök) 8:00

Július 8-án Simonics Péter plébános, a Komáromi Esperesi Kerület esperese mutatott be ezüstmisét a tárkányi Szent László-templomban. Simonics Péter atya huszonkét évig vezette a tárkányi egyházközséget, augusztus 1-jétől Fertőszentmiklós plébánosaként folytatja szolgálatát.

Az ünnepi szentmise keretében pappá szentelésének 25. évfordulója alkalmából adott hálát. Szentbeszédet mondott Budai Zoltán kenyeri plébános, a Szombathelyi Egyházmegye lelkipásztora. Lakatos Mercédesz és Tóth Júlia a ministránsok és a hittanosok nevében egy-egy verssel köszöntötte Simonics Péter atyát ezüstmiséje alkalmából. A gyermekek, fiatalok köszöntőjéhez csatlakozott Mészáros Tamásné, a település polgármestere, valamint Némedi Györgyné, a Tárkányi Általános Iskola intézményvezetője. A hívek és az egyházközség képviseletében Lakatos László, a plébániai tanácsadó testület elnöke fogalmazta meg ünnepi gondolatait: „»Legyen meg a Te akaratod!« (Mt 26,42) – Ön ezt a mondatot választotta papi hivatásának kezdetén. A jelmondat mindig egy célt jelöl, amit az ember megpróbál elérni. Ön ezen a célra vezető úton segít bennünket rendíthetetlen hitével, műveltségével. Fáklyát visz előttünk, fényt ad és utat mutat.”

Az ünnepi szentmisén zenei szolgálatot végzett a Komáromi Katolikus Énekkar Horváth Istvánné karnagy vezetésével. A szentmise végén Simonics Péter atya ezüstmisés áldásban részesítette jelen lévő paptestvéreit, a ministránsokat, családtagjait és a híveket.

Lakatos László
Fotó: Csudai Zsolt, Lakatos László, Szélesné Piszton Andrea