Simonics Péter atya ezüstmisét mutatott be Tárkányban

2018. augusztus 2. (csütörtök) 8:00

Július 8-án Simonics Péter plébános, a Komáromi Esperesi Kerület esperese mutatott be ezüstmisét a tárkányi Szent László-templomban. Simonics Péter atya huszonkét évig vezette a tárkányi egyházközséget, augusztus 1-jétől Fertőszentmiklós plébánosaként folytatja szolgálatát. 

Az ünnepi szentmise keretében pappá szentelésének 25. évfordulója alkalmából adott hálát. Szentbeszédet mondott Budai Zoltán kenyeri plébános, a Szombathelyi Egyházmegye lelkipásztora. Lakatos Mercédesz és Tóth Júlia a ministránsok és a hittanosok nevében egy-egy verssel köszöntötte Simonics Péter atyát ezüstmiséje alkalmából. A gyermekek, fiatalok köszöntőjéhez csatlakozott Mészáros Tamásné, a település polgármestere, valamint Némedi Györgyné, a Tárkányi Általános Iskola intézményvezetője. A hívek és az egyházközség képviseletében Lakatos László, a plébániai tanácsadó testület elnöke fogalmazta meg ünnepi gondolatait: „»Legyen meg a Te akaratod!« (Mt 26,42) – Ön ezt a mondatot választotta papi hivatásának kezdetén. A jelmondat mindig egy célt jelöl, amit az ember megpróbál elérni. Ön ezen a célra vezető úton segít bennünket rendíthetetlen hitével, műveltségével. Fáklyát visz előttünk, fényt ad és utat mutat.”

Az ünnepi szentmisén zenei szolgálatot végzett a Komáromi Katolikus Énekkar Horváth Istvánné karnagy vezetésével. A szentmise végén Simonics Péter atya ezüstmisés áldásban részesítette jelen lévő paptestvéreit, a ministránsokat, családtagjait és a híveket. 

Lakatos László
Fotó: Csudai Zsolt, Lakatos László, Szélesné Piszton Andrea

Simonics Péter atya ezüstmisét mutatott be Tárkányban

Simonics Péter atya ezüstmisét mutatott be Tárkányban

Simonics Péter atya ezüstmisét mutatott be Tárkányban

Simonics Péter atya ezüstmisét mutatott be Tárkányban

Simonics Péter atya ezüstmisét mutatott be Tárkányban

Simonics Péter atya ezüstmisét mutatott be Tárkányban

Simonics Péter atya ezüstmisét mutatott be Tárkányban

Simonics Péter atya ezüstmisét mutatott be Tárkányban

Simonics Péter atya ezüstmisét mutatott be Tárkányban

Simonics Péter atya ezüstmisét mutatott be Tárkányban

Simonics Péter atya ezüstmisét mutatott be Tárkányban