Szén-monoxid-érzékelőket kaptak a rászoruló családok

2018. augusztus 1. (szerda) 10:00

Kategória: Egyházmegyei Katolikus Karitasz

A győri Somogyi Elektronic Kft. és a Kisalföld napilap összefogásával hét partnerszervezet lebonyolításában idén szén-monoxid-érzékelőkhöz juthattak ingyenesen a rászoruló családok Győr-Moson-Sopron megyében. A tavasszal szervezett akcióban a Győri Egyházmegyei Karitász is részt vett. „Az elmúlt években többtucatnyi vaskályhát biztosítottunk szegény sorsú családoknak. Akkor nem tudtunk szén-monoxid-érzékelőket adni, most pótoljuk. Legalább kétszáz érzékelőnek jó helyet fogunk találni” – mondta el Szabó György igazgató. 

A szervezet végül, eredeti vállalását túlteljesítve, összesen mintegy háromszáz szén-monoxid-érzékelőt tudott szétosztani a Győri Egyházmegye területén. Az életmentő eszközből jutott Győr-Bácsára, Győrbe, Győrságra, Harkára, Hegyeshalomba, Lébénybe, Mosonmagyaróvárra, Nagybajcsra és Tétre. 

Forrás és fotó: Győri Egyházmegyei Karitász