Lengyel kamarakórus adott hangversenyt Nagycenken

2018. július 20. (péntek) 8:00

Ezekben a napokban tartott koncertet a nagycenki Szent István-templomban, a Tízforrás Fesztivál keretében a strzyżów-i kamarakórus (Strzyżowski Chór Kameralny). A hangverseny előtt a település plébánosa, Szalai Gábor atya köszöntötte az egybegyűlteket. 

A lengyel kamarakórus 1994-ben alakult. Már a kezdeteknél fontos helyet foglaltak el a kórus repertoárjában a lengyel világi és egyházi zeneművek, a reneszánsztól egészen a kortárs művekig, a gospel zene, valamint a hazafias dalok. Több mint húsz éves tevékenységük során számos közismert lengyel művésszel együtt léptek fel. Szentmisék zenei szolgálatát is gyakran vállalják. Különösen emlékezetes, hogy 1997-ben a II. János Pál pápa által Krosnóban bemutatott szentmisén ők énekeltek. 

A kamarakórus külföldön is nagy népszerűségnek örvend: többek között Ausztriában, Csehországban, Franciaországban, Lettországban, Olaszországban, Spanyolországban, Szlovákiában, Szlovéniában és Ukrajnában koncerteztek. A zenészek elmondták: mindig örömmel térnek vissza Magyarországra. 

Szabó Bence
Fotó: Keszei István

Lengyel kamarakórus adott hangversenyt Nagycenken

Lengyel kamarakórus adott hangversenyt Nagycenken

Lengyel kamarakórus adott hangversenyt Nagycenken

Lengyel kamarakórus adott hangversenyt Nagycenken