Magyaróvári karitászosok nyári fesztiválokon

2018. július 11. (szerda) 8:00

A magyaróvári Szűz Mária Királynő és Szent Gotthárd Plébánia karitászcsoportja a közelmúltban két rendezvényen is részt vett. A június 23-án Mosonmagyaróváron megrendezett Voluta Nemzetközi Vízifesztiválon „lelki fröccsöt” osztottak. A jelképes mennyiségű bor és szóda mellé egy-egy szentírási szakaszt kaptak ajándékba a vendégek. 

A másik program a plébániatemplom felszentelésének 350. évfordulójához kapcsolódott. A június 24-én megtartott Szent László-napi főzőverseny keretében ötven adag csorbalevest készítettek a magyaróvári karitászosok. Az étel egy részét a helyi hajléktalanszálló ellátottjainak ajánlották fel, a másik részét pedig eladásra kínálták. A bevétellel hozzájárultak a magyaróvári plébánián működő Napraforgó Ifjúsági Csoport nyári táborának megrendezéséhez. Egy külön standon támogatók által felajánlott játékokat árultak. Ezek értékesítésével egy gerincvelő-gyulladásban szenvedő hároméves kisfiú gyógyítását támogatták.

Horváth Gábor
Fotó: Csapó István, Horváth-Medgyesi Kata, Hossala Hanna Luca

Magyaróvári karitászosok nyári fesztiválokon

Magyaróvári karitászosok nyári fesztiválokon

Magyaróvári karitászosok nyári fesztiválokon