Ezüstmisét ünnepeltek Ácson

2018. július 3. (kedd) 13:00

Június 10-én Varga Imre ácsi plébános, június 17-én pedig Simonics Péter tárkányi plébános, a Komáromi Esperesi Kerület esperese mutatott be ezüstmisét az ácsi Szűz Mária-templomban.  

Varga Imre tizenkilenc éve vezeti az ácsi, a bábolnai és a csémi katolikus közösséget. A lelkipásztor először szülőfalujában, Máriakálnokon mutatta be ezüstmiséjét pappá szentelésének huszonötödik évfordulója alkalmából. 

Simonics Péter plébános Tárkányon, ellátja Csépet, Kis- és Nagyigmándot is. Nagy Ferencné a hívek képviseletében szólt az ünnepelthez. Köszöntőjében kiemelte: büszkék arra, hogy az elmúlt bő száz évben Ács négy lelkipásztort adott az Egyháznak: Viola Mihályt, Schill Károlyt, Simonics Pétert és Mészáros Miklóst. 

A szentmisék után ezüstmisés áldásban részesültek a hívek, majd szeretetvendégségre gyűltek össze az ácsi Bartók Béla Művelődési Ház nagytermében.

Augusztus 1-jétől Simonics Péter atya Fertőszentmiklós plébánosaként, Varga Imre atya  Agyagosszergény plébánosaként folytatja szolgálatát. 

Szöveg: Nagy Tamás/Mediaworks
Fotó: Nyéki János 

Ezüstmisét ünnepeltek Ácson

Ezüstmisét ünnepeltek Ácson