A Tiszta Szívek Mozgalmának tagjai Ausztriába zarándokoltak

2018. július 3. (kedd) 9:00

Június 13-án Ausztriába zarándokoltak a Tiszta Szívek Mozgalmában részt vevő győri gimnazista fiatalok és tanáraik, hogy hálát adjanak a tanév kegyelmeiért. A zarándoklat lelki vezetője Benkovich Ferenc atya, a győri Szentlélek-templom plébánosa volt. A programot Veres András győri megyéspüspök és Kiss Zoltán, az Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont igazgatója támogatta. 

A zarándokok ellátogattak Kleinfrauenhaidba, ahol a Cenacolo Közösség tagjainak mély és őszinte, szívből jövő tanúságtételét hallgatták meg. A Cenacolo Közösséget Elvira Petrozzi olasz nővér 1983-ban alapította függőségben szenvedő fiatalok számára. A közösség immár 68 házat működtet 18 országban. Tagjai Szent Benedek reguláját követve imával és munkával töltik hétköznapjaikat. A tanúságtételt követően a győri diákok és tanáraik megtekinthették a kleinfrauenhaidi házban lakók által működtetett gazdaságot. A Győri Egyházmegyei Karitász munkatársai élelmiszer- és ruhaadományokkal támogatták a közösség tagjait, akik alapvetően önellátó életet élnek, és adományokból tartják fenn házukat. 

A zarándokok következő állomása az eisenstadti Hegytemplom volt, ahol idegenvezető kíséretében megnézték a kálváriát és a Haydn Mauzóleumot. A nap zárásaként Benkovich Ferenc atya a Lorettomi Bazilikában mutatott be szentmisét. 

Forrás és fotó: Tiszta Szívek Mozgalma, Győr

A Tiszta Szívek Mozgalmának tagjai Ausztriába zarándokoltak

A Tiszta Szívek Mozgalmának tagjai Ausztriába zarándokoltak

A Tiszta Szívek Mozgalmának tagjai Ausztriába zarándokoltak

A Tiszta Szívek Mozgalmának tagjai Ausztriába zarándokoltak

A Tiszta Szívek Mozgalmának tagjai Ausztriába zarándokoltak

A Tiszta Szívek Mozgalmának tagjai Ausztriába zarándokoltak

A Tiszta Szívek Mozgalmának tagjai Ausztriába zarándokoltak

A Tiszta Szívek Mozgalmának tagjai Ausztriába zarándokoltak

A Tiszta Szívek Mozgalmának tagjai Ausztriába zarándokoltak

A Tiszta Szívek Mozgalmának tagjai Ausztriába zarándokoltak

A Tiszta Szívek Mozgalmának tagjai Ausztriába zarándokoltak

A Tiszta Szívek Mozgalmának tagjai Ausztriába zarándokoltak

A Tiszta Szívek Mozgalmának tagjai Ausztriába zarándokoltak