Duna-napot tartottak Gönyűn

2018. július 2. (hétfő) 11:00

A nemzetközi Duna-nap alkalmából szakrális és kulturális programokkal várták az érdeklődőket Gönyűn június 30-án. Az egész napos eseménysorozatot megtisztelték jelenlétükkel a szlovákiai Bős, valamint az erdélyi Mezőpanit képviselői. A Duna-nap keretében Gönyű önkormányzata, a helyi honismereti egylet, a nyugdíjasklub és a polgárőrség tagjai megkoszorúzták az elhunyt gönyűi hajósok emlékművét. Ezt követően Maróti Gábor plébános imádságot vezetett azokért, akik a folyóban veszítették életüket. A résztvevők az Árpád hadihajó elsüllyedéséről is megemlékeztek. Az eseményen jelen volt az egyik túlélő, Régensburger Károly is. A nap ünnepi szentmisével folytatódott a Szent Péter és Pál-templomban. A szentmisét Maróti Gábor atya mutatta be. A hajósok fogadalmi zászlóval érkeztek a szentmisére. A liturgia oltárkerülő körmenettel zárult.  A szentmise után került sor a Duna megkoszorúzására az Atlasz II nevű hajóról. 

Bohner Anna, Ikker Eszter
Fotó: Czita Zsuzsanna

Duna-napot tartottak Gönyűn

Duna-napot tartottak Gönyűn

Duna-napot tartottak Gönyűn

Duna-napot tartottak Gönyűn

Duna-napot tartottak Gönyűn

Duna-napot tartottak Gönyűn

Duna-napot tartottak Gönyűn

Duna-napot tartottak Gönyűn

Duna-napot tartottak Gönyűn

Duna-napot tartottak Gönyűn