Magyar szentek nyomában jártak a győri hittanosok

2018. június 25. (hétfő) 10:00

Kategória: Győri Nagyboldogasszony-székesegyház (Belvárosi plébánia)

A Győri Székesegyházi Plébániához tartozó iskolákban tanuló hittanosok zarándoklatára június 12-én került sor. Ezúttal Székesfehérvárra látogattak el a diákok Magyaros László győr-belvárosi segédlelkész vezetésével. A megérkezést követően a Nepomuki Szent János ciszterci templomban szentmisét celebrált Magyaros László atya, majd Brückner Ákos Előd ciszterci szerzetes bemutatta a templom történetét a zarándokok számára. Ezt követően a győri hittanosok látogatást tettek az egykori koronázó templomnál és a székesfehérvári püspöki palotában, valamint megtekintették a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum Föld és ég között című kiállítását, amelynek középpontjában az Istent kereső ember áll. A hittanosok az egynapos program során a székesfehérvári Óramúzeum gyűjteményével, illetve a magyar történelem nagy alakjait megjelenítő szabadtéri órajátékkal is megismerkedhettek. 

Győri Székesegyházi Plébánia
Fotó: Csudai Zsolt, Nagyné Maróti Beatrix

Magyar szentek nyomában jártak a győr-belvárosi hittanosok

Magyar szentek nyomában jártak a győr-belvárosi hittanosok

Magyar szentek nyomában jártak a győr-belvárosi hittanosok

Magyar szentek nyomában jártak a győr-belvárosi hittanosok

Magyar szentek nyomában jártak a győr-belvárosi hittanosok

Magyar szentek nyomában jártak a győr-belvárosi hittanosok

Magyar szentek nyomában jártak a győr-belvárosi hittanosok

Magyar szentek nyomában jártak a győr-belvárosi hittanosok

Magyar szentek nyomában jártak a győr-belvárosi hittanosok

Magyar szentek nyomában jártak a győr-belvárosi hittanosok