Hősök napi megemlékezést tartottak Gönyűn

2018. június 5. (kedd) 20:00

Május 27-én, a gönyűi templomkertben kialakított emlékműveknél az I. és II. világháborúban elesett katonákra emlékeztek a helyiek Maróti Gábor plébános és Major Gábor polgármester vezetésével a hősök napja alkalmából. A megemlékezésen számos hozzátartozó, leszármazott is részt vett, köztük az emlékműveket gondozó Singer Johanna. Maróti Gábor plébános közös imádságra hívta az egybegyűlteket, majd megáldotta az emlékműveket. Major Gábor polgármester ünnepi gondolatait követően az önkormányzat, a polgárőrség, a honismereti egyesület, a helyi Vöröskereszt, a nyugdíjas klub, valamint a gönyűi Széchenyi István Általános Iskola képviselői megkoszorúzták az emlékműveket. A koszorúk elhelyezése után Szabó Maja hetedik és Szabó Hajnalka hatodik osztályos tanuló szavalata hangzott el. 

Szöveg: Bohner Anna, Ikker Eszter
Fotó: Czita Zsuzsanna

Hősök napi megemlékezést tartottak Gönyűn

Hősök napi megemlékezést tartottak Gönyűn

Hősök napi megemlékezést tartottak Gönyűn

Hősök napi megemlékezést tartottak Gönyűn

Hősök napi megemlékezést tartottak Gönyűn

Hősök napi megemlékezést tartottak Gönyűn

Hősök napi megemlékezést tartottak Gönyűn

Hősök napi megemlékezést tartottak Gönyűn

Hősök napi megemlékezést tartottak Gönyűn

Hősök napi megemlékezést tartottak Gönyűn