Megjelent a „Hitvallás” júniusi lapszáma

2018. június 1. (péntek) 20:00

A Hitvallás című egyházmegyei magazinunk júniusi számában horvát és magyar nyelven számolunk be a gradistyei horvát hívek győri Könnyező Szűzanyához vezető májusi zarándoklatáról. Ennek kapcsán kérdeztük a Kismartoni Egyházmegye horvát nemzetiségű főpásztorát, Ägidius J. Zsifkovics püspök atyát. Kiadványunk Tolle, lege! rovatában bemutatkozik Holpár Balázs, akit Veres András megyéspüspök áldozópappá szentel június 16-án a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban. Havassy Bálint László atya az értő szívű szolgáról, Szent Lászlóról szóló elmélkedése a június 27-i ünnepre való lelki felkészülést segíti. Az #élőkövek rovatunkban hírt adunk a nagylózsiak példaértékű összefogásáról, amelynek köszönhetően megújult a Szent Lőrinc-templom belső tere. Programajánlónkban pedig részletesen ismertetjük a június 10-i Szeretetnap menetét. A magazin elérhető a Győri Egyházmegye plébániáin, a káptalandombi Szent László Kegytárgy- és Ajándékboltban, valamint a győr-belvárosi Tiszta Forrás kegytárgy- és könyvesboltban. Jó olvasást kívánunk! 

Győri Egyházmegye Sajtóirodája