Úrnapja a Káptalandombon

2018. június 1. (péntek) 12:00

Kategória: Győri Nagyboldogasszony-székesegyház (Belvárosi plébánia)

Június 3-án, vasárnap délelőtt 10 órakor ünnepi szentmisét mutat be Veres András megyéspüspök a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban, majd úrnapi körmenetet vezet a Káptalandombtól a Dunakapu téren és a Gutenberg téren át a Székesegyházig. A püspöki szentmisével és körmenettel egy időben nem lesz ünneplés a Győri Egyházmegye győri plébániáin (a belvárosi bencés és kármelita templomot is beleértve). A Székesegyházban ezen a napon csak 10 órakor és 18 órakor lesz szentmise. A 10 órakor kezdődő szentmisét követő körmenetre szívesen fogadunk virágszirmokat. A virágszirmok hintésében számítunk az idei évben elsőáldozó gyermekek segítségére. A paptestvéreket és a híveket szeretettel hívjuk és várjuk a Káptalandombra.

Győri Egyházmegye Sajtóirodája
Fotó: Wikipédia