Megjelent a „Hitvallás” című egyházmegyei magazinunk májusi lapszáma

2018. május 7. (hétfő) 9:00

„Ezekiel próféciájában a tűz motívumának egyetlen célja van: hogy az ember számára radikálisan kihangsúlyozza Isten szentségét. Hogy rámutasson: mindenünk, amink van, az Istentől van. Hogy zöldellő fáinkat csemeteként az Isten ültette el. Ő öntözte. Ő adta a napfényt. Mi legfeljebb csak néha megkapáltuk és körülgyomláltuk azokat. Ha ezt elfelejtjük, az Isten újra és újra emlékeztet bennünket arra, hogy ma is ki szeretné magát nyilatkoztatni az életünkben” – fogalmaz Boldvai M. Bertalan OPraem Tüzet fogó fásultságunk című elmélkedésében, amely a Hitvallás című magazinunk májusi lapszámának Tolle, lege! rovatában található. Bertalan atya elmélkedése mellett kiadványunkban olvasható interjú egy ötgyermekes édesapával, Pongrácz Attilával, a győri Széchenyi István Egyetem docensével, aki gyártósori munkásként szerzett tapasztalatairól is beszámol. Veres András püspök atyát Brenner János boldoggá avatása kapcsán az áldozatvállalás fontosságáról, Lebó Ferenc szobrászművészt a nagyszerdán megáldott Mindenki Krisztusa elnevezésű káptalandombi alkotásáról kérdeztük. A legkisebbeknek egy hősies helytállást tanúsító nyúlcsaládról szóló történettel és egy mondókával készültünk. Lelket gazdagító olvasást kívánunk!

Győri Egyházmegye Sajtóirodája