Tárd ki a szíved! – Tavaszváró délutánt rendeztek Harkán

2018. április 22. (vasárnap) 8:00

A harkai karitászcsoport immár második alkalommal, április 14-én rendezte meg a „Tárd ki a szíved!” mottójú tavaszváró délutánt a helyi futballpályán, mintegy 800 résztvevővel. Az idei programot a Családok éve jegyében állították össze. 

A szervezők célja azt volt, hogy a Harkán élőknek, a helyi családoknak, a különböző generációk képviselőinek lehetőséget biztosítsanak a találkozásra, legyen alkalmuk beszélgetni, megismerni a faluban működő intézményeket, szervezeteket – bölcsődét, óvodát, iskolát, önkéntestűzoltó-egyesületet, helyi termelőket. Továbbá az is fontos volt számukra, hogy a szűkebb pénztárcából élők, a nagycsaládosok, rászorulók is kikapcsolódhassanak. A harkai karitászcsoport tagjainak áldozatos munkája és a támogatók adományai nélkül nem valósulhatott volna meg a tavaszváró délután.

Az esemény az ökumenikus Lift! együttes koncertjével kezdődött. Ezután frissítő torna következett Molnár-Knolmayer Zsanett vezetésével, majd Lendvai Zoltán rédicsi plébános osztotta meg gondolatait „a legsportosabb pápáról”, Szent II. János Pálról. Zoltán atya nem csak beszélt a sportról: miután kezdőrúgásával elindult a kispályás futballbajnokság, látványos gördeszka-bemutatót tartott. A délután folyamán a gyerekek örömére megérkezett Lali bohóc; a visegrádi Szent György Lovagrend bevezette az érdeklődőket a lovagi tornák világába, felvonultak a soproni huszárok, zenéltek a Harkai Fúvósok, továbbá családi sorverseny, légvár, fajátékok és tombola várta a résztvevőket. A rendezvény színpadán a helyi bölcsőde, óvoda és iskola növendékeinek rajzai is megtekinthetőek voltak.

Pelle Tamásné Ágnes 
Fotó: cyberpress.hu, Varga Eszter

Tárd ki a szíved! – Tavaszváró délutánt rendeztek Harkán

Tárd ki a szíved! – Tavaszváró délutánt rendeztek Harkán

Tárd ki a szíved! – Tavaszváró délutánt rendeztek Harkán

Tárd ki a szíved! – Tavaszváró délutánt rendeztek Harkán

Tárd ki a szíved! – Tavaszváró délutánt rendeztek Harkán

Tárd ki a szíved! – Tavaszváró délutánt rendeztek Harkán

Tárd ki a szíved! – Tavaszváró délutánt rendeztek Harkán

Tárd ki a szíved! – Tavaszváró délutánt rendeztek Harkán

Tárd ki a szíved! – Tavaszváró délutánt rendeztek Harkán

Tárd ki a szíved! – Tavaszváró délutánt rendeztek Harkán

Tárd ki a szíved! – Tavaszváró délutánt rendeztek Harkán

Tárd ki a szíved! – Tavaszváró délutánt rendeztek Harkán

Tárd ki a szíved! – Tavaszváró délutánt rendeztek Harkán

Tárd ki a szíved! – Tavaszváró délutánt rendeztek Harkán

Tárd ki a szíved! – Tavaszváró délutánt rendeztek Harkán