Segítség összefogással Kisbéren

2018. április 13. (péntek) 8:00

A Katolikus Karitász országos központja és a Győri Egyházmegyei Karitász közösen segítette egy kisbéri otthon szennyvízcsatornájának kiépítését. A történet két éve, 2016 tavaszán kezdődött, amikor egy asszony Kisbérről fordult segítségért a Győri Egyházmegyei Karitászhoz. Háza, melyet korábban tűzeset ért, nem volt csatornázva, fogyatékkal élő unokái pedig gyakran az udvari emésztőgödör fedőjének közelében, veszélyhelyzetben játszottak. 2017 őszére a Katolikus Karitász, a Győri Egyházmegyei Karitász, Kisbér önkormányzata, valamint a helyben illetékes csatornázási művek összefogásával sikerült elindítani a csatornázás tervezését és kivitelezését. A munka során kiépítették a hatályos előírások szerinti bekötést, hozzákapcsolva a házat a település szennyvízelvezető rendszeréhez.

A múlt év decemberében megvalósult beruházáshoz a Katolikus Karitász 497.840, a Győri Egyházmegyei Karitász 180.340 forinttal járult hozzá; előbbi ezen felül fedezte a közműfejlesztési hozzájárulás költségeit is.

Forrás és fotó: Győri Egyházmegyei Karitász