Kiemelt arany minősítésben részesült a kapuvári Szent Anna-schola

2018. április 10. (kedd) 8:00

A Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium a korábbi évekhez hasonlóan, 2018-ban ismét meghirdette az országos Rajeczky Benjamin gregorián- és népdalének-, valamint népi hangszeres versenyt a hazai katolikus iskolák diákjai számára. A kapuvári Szent Anna Plébánia tizenhat fős scholája a március 22-én megrendezett versenyen Borsodiné Szabó Judit egyházzenész, zenetanár vezetésével vett részt. A harmadik osztályos, felső tagozatos és egyetemista diákokból álló csoport a gregorián ének kategóriában szerepelt. 

A zsűri elnöke, Kercza Asztrik OFM a kapuvári énekkart a kiváló művészi teljesítményért külön elismerésben részesítette. Hangsúlyozta, hogy egyedüli plébániai kórusként bizonyították tehetségüket, magas szintű felkészültségüket az egyházi oktatási intézmények kórusai mellett. A kapuvári Szent Anna-schola kiemelt arany minősítéssel zárta a versenyt. 

Dukai Miklósné
Fotó: Kovács Boglárka