Szabadtéri keresztút Mocsán

2018. április 6. (péntek) 9:00

Március 30-án, nagypénteken a helyi fiatalok szervezésében valósult meg a szabadtéri keresztút Mocsán, „Járjuk együtt!” mottóval. A megszólítás nyitott szívekre talált: közel nyolcvanan – katolikusok és reformátusok, fiatalok és idősebbek egyaránt – indultak útnak az Erzsébet-kertben, hogy szenvedésének útján kísérjék Jézust. 

„Ezt a hagyományteremtés céljából megrendezett eseményt összekapcsoltuk egy, a falunkban már évtizedek óta ápolt hagyománnyal, nevezetesen a nagypénteki Szent Sír díszítésével. A közös imádság és keresztútjárás megható és felemelő volt. Bízunk abban, hogy lesznek lelkes, a közösségükért tenni is kész fiatalok, akik a továbbiakban is életben tartják ezt a kezdeményezést” – fogalmazott Horváth István mocsai plébános.

Forrás és fotó: Rózsafüzér Királynője Plébánia, Mocsa

Szabadtéri keresztút Mocsán

Szabadtéri keresztút Mocsán

Szabadtéri keresztút Mocsán