Legyünk Európa hittel teli szíve! – Szabó János atya mutatott be szentmisét Boldog Vilmos püspök tiszteletére

2018. március 12. (hétfő) 8:00

Kategória: Boldog Apor Vilmos püspök

Szabó János balatonalmádi plébános szentmisét mutatott be Boldog Apor Vilmos püspök tiszteletére március 5-én a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban. A szentmisén koncelebrált Magyaros László győr-belvárosi segédlelkész. Szabó János atya prédikációjában többek között felidézte a győri szemináriumban töltött éveket, a beöltözést, a Székesegyházban végzett kispapi szolgálatot és a hagyományos szombat esti Mária-köszöntőket. 

A szentmise főcelebránsa rámutatott: az evangélium mindig egy metszéspontban, a múlt és a jövő metszéspontjában szólal meg, vagyis a jelenben, de mindig a jövő felé mutat. Az evangélium hirdetője mindig a jelenben beszél és cselekszik, a közelebbi és a távolabbi jövőért, az életért, az örök életért, a megmaradásért szól. 

A jelenért, a máért, ezért a pillanatért, már nagyon keveset tehetünk: ezt meghatározza a múlt – a tegnap, a tegnapelőtt, a múlt esztendők, a múlt évszázadok. Azt, hogy keresztény hitben élünk itt, a Kárpát-medencében, alapvetően apostoli királyunk határozta meg a távoli múltban. Azt, hogy ennek értéke felfoghatatlan, hogy ennek az iránya kétségtelenül helyes, az elvetése pedig a biztos pusztulásba visz, a közelmúlt homályosította el milliónyi embertársunk gondolkodásában. Nem tehetünk büntetlenül bármit azzal, amit örököltünk, főleg nem a legértékesebbel, a krisztusi hit ajándékával. Ha azon fáradozunk, hogy a hitet gondosan megőrizve továbbadjuk, akkor az életet adjuk tovább az utánunk jövőknek. Az Úristen ma arra hív bennünket, hogy kössük össze a távoli múltat a jövővel, apostoli királyunk hitét adjuk tovább az utánunk következő nemzedéknek. Legyünk hittel teli szív a hitét vesztett Európában! – kérte a balatonalmádi plébános, aki a szentmise végén ezüstmisés áldásban részesítette a híveket. 

Győri Egyházmegye Sajtóirodája
Fotó: Németh Péter 

Szabó János atya mutatott be szentmisét Boldog Vilmos püspök tiszteletére

Szabó János atya mutatott be szentmisét Boldog Vilmos püspök tiszteletére

Szabó János atya mutatott be szentmisét Boldog Vilmos püspök tiszteletére

Szabó János atya mutatott be szentmisét Boldog Vilmos püspök tiszteletére

Szabó János atya mutatott be szentmisét Boldog Vilmos püspök tiszteletére

Szabó János atya mutatott be szentmisét Boldog Vilmos püspök tiszteletére