Gyengeségünkben van az erőnk – Juhász-Laczik Albin OSB mutatott be szentmisét a Fatimai Szűzanya tiszteletére

2018. március 8. (csütörtök) 8:00

Február 13-án Juhász-Laczik Albin OSB mutatott be szentmisét a Fatimai Boldogságos Szűz Mária tiszteletére a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban. A főcelebráns elmondta, a Pannonhalmáról a Káptalandombra vezető utat zarándoklatként élte meg. 

Szentbeszédében párhuzamot vont Mária Magnificatban megmutatkozó lelkülete és a fatimai jelenés között. A Szűzanya a Magnificatban hálát ad az Úrnak, hogy a kevélykedőket széjjelszórja, a hatalmasokat elűzi trónjukról, a kicsinyeket pedig felmagasztalja. Szűz Mária 1917-ben nem egy fényűző helyen, hanem egy Fatima nevű portugáliai kisváros egyik kerületében, Cova da Iriában jelent meg három pásztorgyermeknek. Ezt követően Juhász-Laczik Albin atya arról beszélt, hogy a gyengeségben hogyan mutatkozik meg az erő. Fiatalként, majd később a Pannonhalmi Bencés Gimnázium tanáraként megtapasztalta, hogy nem szabad szégyellni a gyengeségeket. Ezt a gondolatot egy személyes példával magyarázta: tanítványai hívták futballozni, ő azonban érezte, hogy nem az erőssége ez a sportág. Mégis vállalta a kihívást a közös élményért. A hiányosságok miatti szégyenérzet helyébe a közösségben töltött idő öröme lépett. Mária a nehézségek idején mert bátran Istenre hagyatkozni, kövessük mi is az ő példáját! – buzdította a híveket a pannonhalmi bencés szerzetes. 

A szentmise keretében Juhász-Laczik Albin OSB, Bognár István városplébános és Magyaros László győr-belvárosi segédlelkész kiszolgáltatta a betegek kenetét. 

Március 13-án, déli 12 órai kezdettel Bellovics Gábor SJ mutat be szentmisét a Fatimai Boldogságos Szűz Mária tiszteletére a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban. A főcelebráns a szentmise végén újmisés áldásban részesíti a híveket. A szentmise előtt, 11.30-tól rózsafüzért imádkozunk. Szeretettel hívunk és várunk mindenkit!

Győri Egyházmegye Sajtóirodája
Fotó: Ács Tamás 

Juhász-Laczik Albin OSB mutatott be szentmisét a Fatimai Boldogságos Szűz Mária tiszteletére

Juhász-Laczik Albin OSB mutatott be szentmisét a Fatimai Boldogságos Szűz Mária tiszteletére

Juhász-Laczik Albin OSB mutatott be szentmisét a Fatimai Boldogságos Szűz Mária tiszteletére

Juhász-Laczik Albin OSB mutatott be szentmisét a Fatimai Boldogságos Szűz Mária tiszteletére

Juhász-Laczik Albin OSB mutatott be szentmisét a Fatimai Boldogságos Szűz Mária tiszteletére

Juhász-Laczik Albin OSB mutatott be szentmisét a Fatimai Boldogságos Szűz Mária tiszteletére

Juhász-Laczik Albin OSB mutatott be szentmisét a Fatimai Boldogságos Szűz Mária tiszteletére

Juhász-Laczik Albin OSB mutatott be szentmisét a Fatimai Boldogságos Szűz Mária tiszteletére

Juhász-Laczik Albin OSB mutatott be szentmisét a Fatimai Boldogságos Szűz Mária tiszteletére

Juhász-Laczik Albin OSB mutatott be szentmisét a Fatimai Boldogságos Szűz Mária tiszteletére

Juhász-Laczik Albin OSB mutatott be szentmisét a Fatimai Boldogságos Szűz Mária tiszteletére