Isten megfog és felemel – Bellovics Gábor SJ és Nagy Bálint SJ tartottak lelkigyakorlatot egyetemistáknak

2018. március 2. (péntek) 7:00

A győri egyetemisták számára nagyböjti lelkigyakorlatot szervezett a helyi Római Katolikus Egyetemi Lelkészség a Szent László Katolikus Szakkollégiumban február 23-án és február 24-én. A lelkigyakorlatot Bellovics Gábor és Nagy Bálint jezsuita atyák vezették. 

A program Bellovics Gábor atya előadásával kezdődött. Elmélkedésében rámutatott arra, hogy a bennünk lévő valósággal kell kapcsolatba kerülnünk. Máté evangéliumának hatodik fejezetét idézve kiemelte az alamizsnálkodás, az imádság és a böjt szerepét abban, hogy közelebb kerüljünk Istenhez. 

Legyünk olyan keresztények, akikben él a vágy, hogy megismerjék azt a Teljességet, amelynek részesei! Adjunk hálát a Jóistennek azért, amit kaptunk, tekintsünk ajándékként az életünkre! – buzdította a jelenlévőket a jezsuita szerzetes. Az elmélkedést követően szentségimádást tartottak a győr-révfalui Szentháromság-templomban. 

A lelkigyakorlat keretében szentmisét mutatott be Bellovics Gábor atya. Szentbeszédében mások elfogadására, megértésére, a testvéreink iránti türelem gyakorlására hívta fel a figyelmet. 

A szentmisét követően Nagy Bálint SJ tartott elmélkedést az Istennel való kapcsolatba lépésről, az imádságról, áttekintve az emberi lélek három vágyát, igényét. Elsőként a csend utáni vágyakozást említette: a belső csend segít, hogy imádkozni tudjunk. Ennek eléréséhez közelebb vihet bennünket egy séta, valamint egy természeti vagy művészeti szépség felfedezése, szemlélése.  Vágyunk a szabadságra: csak szabadon lehet igazán szeretni és imádkozni. Isten azt kívánja, hogy valóban szabadok legyünk. Vágyunk arra, hogy elmélyüljünk valamiben, hogy képesek legyünk igazán elsajátítani valamit. Előfordul, hogy elveszítjük a bátorságunkat és megtorpanunk a kihívás előtt. Ahhoz, hogy az utat folytatni tudjuk, úrrá kell lennünk a belső akadályokon. 

Gyakran azon kapjuk magunkat, hogy imádság közben nem Istenre figyelünk, hanem külső tényezőkre kalandozott a figyelmünk. Ez bűntudatból is adódhat. Ha elkövetünk egy bűnt, az Isten szemében olyan, mint amikor egy kisgyermek elesik, és az édesanyja felemeli. Isten is megfog és felemel. Ha elalszik valaki az imádságban, hasonlít az édesanyja ölében elalvó kisgyermekhez. Isten szeret minket – zárta elmélkedését Nagy Bálint atya. 

Gömböcz Réka
Fotó: Németh Péter 

Bellovics Gábor SJ és Nagy Bálint SJ tartottak lelkigyakorlatot egyetemistáknak

Bellovics Gábor SJ és Nagy Bálint SJ tartottak lelkigyakorlatot egyetemistáknak

Bellovics Gábor SJ és Nagy Bálint SJ tartottak lelkigyakorlatot egyetemistáknak

Bellovics Gábor SJ és Nagy Bálint SJ tartottak lelkigyakorlatot egyetemistáknak

Bellovics Gábor SJ és Nagy Bálint SJ tartottak lelkigyakorlatot egyetemistáknak

Bellovics Gábor SJ és Nagy Bálint SJ tartottak lelkigyakorlatot egyetemistáknak

Bellovics Gábor SJ és Nagy Bálint SJ tartottak lelkigyakorlatot egyetemistáknak

Bellovics Gábor SJ és Nagy Bálint SJ tartottak lelkigyakorlatot egyetemistáknak

Bellovics Gábor SJ és Nagy Bálint SJ tartottak lelkigyakorlatot egyetemistáknak

Bellovics Gábor SJ és Nagy Bálint SJ tartottak lelkigyakorlatot egyetemistáknak

Bellovics Gábor SJ és Nagy Bálint SJ tartottak lelkigyakorlatot egyetemistáknak

Bellovics Gábor SJ és Nagy Bálint SJ tartottak lelkigyakorlatot egyetemistáknak

Bellovics Gábor SJ és Nagy Bálint SJ tartottak lelkigyakorlatot egyetemistáknak

Bellovics Gábor SJ és Nagy Bálint SJ tartottak lelkigyakorlatot egyetemistáknak

Bellovics Gábor SJ és Nagy Bálint SJ tartottak lelkigyakorlatot egyetemistáknak

Bellovics Gábor SJ és Nagy Bálint SJ tartottak lelkigyakorlatot egyetemistáknak