Nyílt napot tartottak a Győri Szemináriumban

2018. március 1. (csütörtök) 8:00

A Győri Hittudományi Főiskola és Papnevelő Intézet a hagyományokhoz híven az idei esztendőben is megnyitotta kapuit, és február 24-én, Szent Mátyás apostol ünnepén nyílt napra várta a papi hivatás iránt érdeklődő fiatalokat. A Győri és a Szombathelyi Egyházmegyéből ezúttal mintegy huszonöten látogattak el a szemináriumba, hogy megismerkedjenek a kispapok életével és mindennapjaival. 

A nyílt nap regisztrációval vette kezdetét, ezt követően lehetőség nyílt az épület megtekintésére. Majd ünnepi szentmisét mutatott be Lukácsi Zoltán, a szeminárium rektora az intézmény kápolnájában. Prédikációjában Szent Mátyás apostol példájára hivatkozva a Jézussal való barátságot hangsúlyozta. A szentmisét követően közös beszélgetésre került sor, amelyben a kispapok bemutatták a szemináriumi életet, és válaszoltak a feltett kérdésekre. Ebéd után több program közül is választhattak a fiatalok: részt vehettek egy előadással egybekötött vetélkedőn Brenner János életéről, lehetőség nyílt az Apor-kiállítás és a Káptalanház megtekintésére, a Püspökvár tornyába is felmehettek az érdeklődők, de akár a szeminárium épületéről készült puzzle kirakására is vállalkozhattak a papnövendékekkel. Ezt követően a Székesegyház bemutatására került sor, majd Mária-köszöntővel zárult a nyílt nap programja a vérrel Könnyező Mária kegyképe előtt.

A Győri Hittudományi Főiskola és Papnevelő Intézet köszönetet mond a kispapoknak a nyílt nap megszervezéséért, a fiataloknak és az őket elkísérő atyáknak a részvételért. „Imádkozzunk értük, és imádkozzunk újabb papi hivatásokért! Kérjük bátran »az aratás Urát, küldjön munkásokat aratásába« (Mt 9,38), és bátorítsa azokat, akik az Egyház szolgálatára szentelik életüket!” – hangsúlyozták közleményükben a szeminárium elöljárói. 

Kelemen Dávid/Győri Hittudományi Főiskola és Papnevelő Intézet
Fotó: Mészáros Dávid

Nyílt napot tartottak a Győri Szemináriumban

Nyílt napot tartottak a Győri Szemináriumban

Nyílt napot tartottak a Győri Szemináriumban

Nyílt napot tartottak a Győri Szemináriumban

Nyílt napot tartottak a Győri Szemináriumban

Nyílt napot tartottak a Győri Szemináriumban

Nyílt napot tartottak a Győri Szemináriumban

Nyílt napot tartottak a Győri Szemináriumban

Nyílt napot tartottak a Győri Szemináriumban