Vízkereszt ünnepe a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban

2018. január 10. (szerda) 8:00

„Szép napunk támadt” – hangzott a jól ismert, örömteli sor a szentmise bevezető énekében. Az egyházmegye megújuló főtemplomában megjelent híveknek több okuk is volt az ünneplésre. A vízkereszt esti szentmisét bemutató Németh László általános püspöki helynök, köszöntő szavaiban felhívta a figyelmet arra, hogy Urunk megjelenésének idei ünnepnapja egyúttal az egyházmegye főpásztorának, Veres Andrásnak, valamint Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek püspökké szentelésének 18. évfordulója is. A helynök atya kérte a közösség imáját az ünneplő egyházi vezetőkért.

A liturgia a vízszenteléssel kezdődött, amit a hívek szenteltvízzel való meghintése követett. Németh László szentbeszédét három fogalom köré építette fel. A kérdezésre való készség, mely a napkeleti bölcseket a céljuk eléréséhez segítette, legyen követendő példa a mai ember számára is. Tegyünk fel kérdéseket bátran, merjünk útbaigazítást kérni, amikor tanácstalanok vagyunk életünk egyik-másik történésével kapcsolatban – hangzott el a buzdítás a prédikáció elején. Majd a kitartó keresés fontosságára hívta fel a hívek figyelmét a püspöki helynök, Nagy Szent Leó pápa és Szent Hippolitusz gondolatait idézve. Végül az ajándék fogalmát járta körül, kiemelve, hogy a legértékesebb ajándék saját életünk odaadottsága Isten és embertársaink felé. 

Székelyné Szénássy Judit
Fotó: Ács Tamás

Vízkereszt ünnepe a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban

Vízkereszt ünnepe a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban

Vízkereszt ünnepe a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban

Vízkereszt ünnepe a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban

Vízkereszt ünnepe a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban

Vízkereszt ünnepe a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban

Vízkereszt ünnepe a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban

Vízkereszt ünnepe a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban

Vízkereszt ünnepe a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban

Vízkereszt ünnepe a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban

Vízkereszt ünnepe a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban

Vízkereszt ünnepe a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban

Vízkereszt ünnepe a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban

Vízkereszt ünnepe a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban

Vízkereszt ünnepe a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban

Vízkereszt ünnepe a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban