Fábry Kornél tartott előadást Fertőszentmiklóson a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusról

2018. január 9. (kedd) 8:00

A Fertőszentmiklósi Plébánia és a Fertőszentmiklósi Népfőiskolai Egyesület szervezésében 2018. január 8-án miNEK? kiNEK? mindenkiNEK! címmel tartott előadást Fábry Kornél, a Budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (NEK) főtitkára. Az előadót Istvánffyné Horváth Katalin, a Fertőszentmiklósi Népfőiskolai Egyesület elnök köszöntötte. 

Fábry Kornél atya bemutatta a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus történetét és szerepét az Egyházban. A NEK feladata a katolikus hívek hitbeli, tudásbeli, hitvédelmi megerősítése, hogy egyéni és plébániai szinten, még elkötelezettebben, hitvalló keresztényekként éljék életüket, és megújult missziós lelkülettel adják tovább az örömhírt a világnak. Az Oltáriszentségben köztünk lakó Krisztust kívánja megdicsőíteni, ünnepelni, bemutatni és közel hozni minden jó szándékú emberhez.

A felkészülés részeként, a NEK missziós keresztjét 2020-ig a Kárpát-medencében és a szomszédos országokba fogják elvinni. A Győri Egyházmegyében 2019. május 1-29. között lesz alkalmunk fogadni.

A NEK Titkárság szervezi országos szinten a plébániai missziós küldöttek képzését és A szentségimádás iskolája címet viselő, 12 előadásból álló programsorozatot. A budapesti helyszínen tartott előadássorozat a világhálón is megtekinthető. 

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus nyitónapján, 2020. szeptember 13-án a 20.000 fős Örömteli Gospel Kórus fog közel kétórás koncertet adni. Ez az esemény Guinness-rekordkísérlet lesz. A jelenlegi Guinness-rekordot 2015-ben, a Fülöp-szigeteki Quezonban egy 8.688 főből álló gospel kórus állította fel.

A Fertőszentmiklósról és környékéről érkező nagy számú hallgatóság nevében az előadást Németh István plébános köszönte meg.

Fábry Kornél előadásának hanganyaga ITT meghallgatható és letölthető.

Szöveg és fotó: Kálmán Imre

Fábry Kornél előadást tartott Fertőszentmiklóson a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusról

Fábry Kornél előadást tartott Fertőszentmiklóson a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusról

Fábry Kornél előadást tartott Fertőszentmiklóson a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusról

Fábry Kornél előadást tartott Fertőszentmiklóson a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusról

Fábry Kornél előadást tartott Fertőszentmiklóson a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusról

Fábry Kornél előadást tartott Fertőszentmiklóson a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusról

Fábry Kornél előadást tartott Fertőszentmiklóson a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusról

Fábry Kornél előadást tartott Fertőszentmiklóson a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusról