Karácsonyi ünnepség a Győri Egyházmegyei Papi Otthonban

2017. december 29. (péntek) 9:00

December 20-án került sor a Győri Egyházmegyei Papi Otthon hagyományos karácsonyi ünnepségére. A délelőtt folyamán Veres András győri megyéspüspök és az Egyházmegye papságát képviselve Végerbauer Richárd atya tisztelte meg az intézményt látogatásával, idős paptestvéreivel ünnepelve Jézus Krisztus születését. A főpásztor ünnepi gondolatai és jókívánsága mellett ajándékot adott át az otthon lakóinak és dolgozóinak. 

A délutáni ünnepi szentmisét Németh László általános püspöki helynök az otthonban élő atyákkal együtt mutatta be. Az ünnepség az intézményvezető karácsonyi köszöntőjével folytatódott. Kutrovits Klára köszönetet mondott a munkatársak szeretetteljes, lelkiismeretes ápolói tevékenységéért. 

Az otthon karácsonyának ünnepélyes hangulatát emelte a Prohászka Ottokár Orsolyita Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda 9. osztályos tanulóinak hangszeres előadása (felkészítő tanár: Horváth-Hutás Rita), valamint a gyermekek által készített ajándékok átadása. 

Kutrovits Klára intézményvezető
Fotó: Dóczi Edina, Rédly Elemér

Karácsonyi ünnepség a Győri Egyházmegyei Papi Otthonban

Karácsonyi ünnepség a Győri Egyházmegyei Papi Otthonban

Karácsonyi ünnepség a Győri Egyházmegyei Papi Otthonban

Karácsonyi ünnepség a Győri Egyházmegyei Papi Otthonban

Karácsonyi ünnepség a Győri Egyházmegyei Papi Otthonban

Karácsonyi ünnepség a Győri Egyházmegyei Papi Otthonban

Karácsonyi ünnepség a Győri Egyházmegyei Papi Otthonban

Karácsonyi ünnepség a Győri Egyházmegyei Papi Otthonban

Karácsonyi ünnepség a Győri Egyházmegyei Papi Otthonban

Karácsonyi ünnepség a Győri Egyházmegyei Papi Otthonban

Karácsonyi ünnepség a Győri Egyházmegyei Papi Otthonban