Ministránsok találkoztak a győri Szentlélek-templomban

2017. december 14. (csütörtök) 11:00

November 25-én immár hatodik alkalommal rendezték meg a ministránsok napját a győri Szentlélek-templomban, az Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpontban és a Szent Anna Otthon kápolnájában ministráns szolgálatot végző gyermekek, fiatalok számára.

Az első alkalmat 2012-ben rendezték meg XVI. Benedek pápa áldásával, 44 résztvevővel. Az évek során a csatlakozók száma egyre növekedett, az idei évben már 72 ministráns vett részt a találkozón. 

A nap indításaként a résztvevők szeretteikért, a papi és szerzetesi hivatásokért imádkoztak, majd Benkovich Ferenc, a Szentlélek-templom plébánosa tartott előadást. Délután szentségimádáson  vettek részt a ministránsok, amelyen a zenei szolgálatot a templom ifjúsági zenekara végezte. A délutáni program keretében a jelenlévők játékos vetélkedőn kamatoztathatták az egyházi ünnepekről szerzett tudásukat, illetve gyarapíthatták ismereteiket. 

A nap fénypontja az esti hálaadó szentmise volt, melyet Benkovich Ferenc celebrált. A kivilágítatlan templomba a ministránsok azokkal az égő mécsesekkel vonultak be, amelyeket a délelőtti kézműves foglalkozás során készítettek.  A Krisztus Király ünnepének előestéjén bemutatott szentmisén a több éve szolgáló ministránsok megújították, az újonnan csatlakozók pedig letették fogadalmukat, elkötelezve magukat Krisztus Királynak.

Dömötör Ádám főministráns
Fotók: Takács Krisztián, Németh Zsolt

Ministránsok találkoztak a győri Szentlélek-templomban

Ministránsok találkoztak a győri Szentlélek-templomban

Ministránsok találkoztak a győri Szentlélek-templomban

Ministránsok találkoztak a győri Szentlélek-templomban

Ministránsok találkoztak a győri Szentlélek-templomban

Ministránsok találkoztak a győri Szentlélek-templomban

Ministránsok találkoztak a győri Szentlélek-templomban

Ministránsok találkoztak a győri Szentlélek-templomban

Ministránsok találkoztak a győri Szentlélek-templomban

Ministránsok találkoztak a győri Szentlélek-templomban

Ministránsok találkoztak a győri Szentlélek-templomban

Ministránsok találkoztak a győri Szentlélek-templomban

Ministránsok találkoztak a győri Szentlélek-templomban