Kismartoni zarándokok a győri Könnyező Szűzanyánál

2017. december 10. (vasárnap) 14:15

A Kismartoni Egyházmegye Martinus című lapjának munkatársai zarándokoltak Győrbe Martin Korpitsch, a Kismartoni Egyházmegye (Diözese Eisenstadt) általános püspöki helynökének vezetésével december 8-án, a Szeplőtelen Fogantatás ünnepén. Martin Korpitsch szentmisét mutatott be a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban, majd a hívekkel a Könnyező Szűzanya kegyképe előtt imádkozott német és gradistyei horvát nyelven. A zarándokcsoportot a Győri Egyházmegye képviseletében Bognár István püspöki irodaigazgató, a Székesegyház plébánosa, valamint Schmatovich János székesegyházi prépost kanonok, egyetemi tanár, a győri Német Ispita (Szentháromság) templom igazgatója fogadta.

Forrás és fotó: Győri Egyházmegye Sajtóirodája

Kismartoni zarándokok a győri Könnyező Szűzanyánál

Kismartoni zarándokok a győri Könnyező Szűzanyánál