Advent első vasárnapjának vigíliáját ünnepelték a soproni orsolyita templomban

2017. december 7. (csütörtök) 11:00

December 2-án, advent első vasárnapjának vigíliáján Kovács Gergő Vilmos templomigazgató megáldotta a templom és a családok adventi koszorúit, majd meggyújtották az első gyertyát. Ennek a közös liturgiának a célja nem titkoltan az is, hogy az adventi koszorú visszanyerje az eredeti rendeltetését, segítsen bennünket ne csak a templomokban, hanem a családi otthonokban is az adventi lelki készületben – tájékoztatott Kovács Gergő Vilmos templomigazgató.

A koszorúmegáldásra szép számmal érkeztek a hívek koszorúkkal, mely jelzi, hogy sokan átérezték annak fontosságát, hogy egy megáldott koszorú gyertyáinak fényénél készüljenek fel Jézus születésének ünnepére.

Szeplőtelen Fogantatás orsolyita templom, Sopron
Fotó: Szalay Márton 

Advent első vasárnapjának vigíliáját ünnepelték a soproni Szeplőtelen Fogantatás orsolyita templomban

Advent első vasárnapjának vigíliáját ünnepelték a soproni Szeplőtelen Fogantatás orsolyita templomban

Advent első vasárnapjának vigíliáját ünnepelték a soproni Szeplőtelen Fogantatás orsolyita templomban

Advent első vasárnapjának vigíliáját ünnepelték a soproni Szeplőtelen Fogantatás orsolyita templomban