Egymillió csillag a szegényekért – A Katolikus Karitász adventi programsorozatának megnyitója

2017. december 2. (szombat) 9:00

A Katolikus Karitász immár 2006 óta hagyományként rendezi meg minden adventben az Egymillió csillag a szegényekért elnevezésű akcióját. Ezen alkalommal adományokat gyűjtenek a rászorulók megsegítéséért, hiszen sokan vannak olyanok, akik karácsonyfa és meleg lakás nélkül töltik az ünnepeket. Az országos programsorozat nyitányának idén Győr ad otthont december 3-án 18.10-kor: Veres András győri megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, valamint Écsy Gábor, a Katolikus Karitász országos igazgatója nyitja meg a rendezvényt a Széchenyi téren, majd rövid műsorral, fényjátékkal, közös gyertyagyújtással és adománygyűjtéssel indítják útjára a Katolikus Karitász országos akcióját. Az ünnepélyes megnyitóra a Győri Egyházmegyei Karitász megváltozott munkaképességű foglalkoztatottjai készítik el a 2500 darab, adományként szolgáló mécsest. Minden meggyújtott gyertya egy vallomás a másik emberért. A szervezők szeretettel hívnak és várnak mindenkit. 

Forrás és fotó: Katolikus Karitász