Ministránsokat avattak Krisztus Király ünnepén Sopronban

2017. november 29. (szerda) 8:00

November 26-án, Krisztus Király ünnepén a soproni Szeplőtelen Fogantatás orsolyita templomban ünnepi szentmise keretében ministránsavatást tartottak. Két fiatalt a templom ministráns közösségébe fogadtak, két fiatal pedig megbíztak a főministránsi szolgálattal – tájékoztatott Kovács Gergő Vilmos templomigazgató. 

Az avatottak ünnepélyesen ígéretet tettek a komoly lelki életre, a pontosságra, és a szolgáló szeretet vállalására, mindezt abban a tudatban, hogy az oltárnál nem másnak, mint a legnagyobb királynak, Krisztusnak szolgálnak. 

A szentmisét kötetlen együttlét követte a sekrestyében, ahol családtagjaikkal és a templom ministráns közösségével együtt szeretetvendégséggel is megünnepelték a frissen avatottakat. 

Szeplőtelen Fogantatás orsolyita templom, Sopron
Fotó: Szalay Márton 

Ministránsokat avattak Krisztus Király ünnepén Sopronban

Ministránsokat avattak Krisztus Király ünnepén Sopronban

Ministránsokat avattak Krisztus Király ünnepén Sopronban

Ministránsokat avattak Krisztus Király ünnepén Sopronban