Szent Mártonra emlékeztek a soproni, a győri és a kapuvári katolikus óvodák növendékei

2017. november 28. (kedd) 7:00

November 9-én a gyermekek alkotásaiból készült kiállítással és műsorral várták a családokat a soproni Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium óvodapedagógusai és óvodásai Szent Márton ünnepe alkalmából. 

Az előadást követően a résztvevők körmenetre indultak lámpásokkal, hogy Szent Márton követőiként tanúságot tegyenek az irgalmasságról. Útjuk során közösen énekelték: „Szent Mártonnak ünnepén, / Égő lámpást viszek én, / Világítson mindig minekünk, / Ahol járunk, hova megyünk…”

Az Orsolya téren egy színdarab keretében felelevenítették Márton életét: katonai szolgálatát, jócselekedeteit, megkeresztelkedését és püspökké szentelését. Kovács Gergő Vilmos templomigazgató, az oktatási intézmény lelkésze megáldotta a Szeplőtelen Fogantatás-templomban a Márton napjára készült pereceket. 

November 10-én a győri Prohászka Ottokár Orsolyita Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda növendékei – soproni társaikhoz hasonlóan – emlékeztek a Pannóniában született szentre. A győri óvodások felidézték Szent Márton élettörténetét az orsolyita nővérek Szent Anna-templomában, majd az oktatási intézmény igazgatója, Németh József atya megáldotta a jelenlévő családokat.  

November 11-én a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola és Óvoda óvodásai és szüleik a városi parkban találkoztak, ahol a nagycsoportosok bemutatták a Szent Márton napjához fűződő népszokásokat. Időközben megérkezett lován Szent Márton, aki a koldussal megosztotta köntösét. A résztvevők ezt követően a helyi Szent Anna-templomba vitték a szeretetlángot. 

Forrás és fotó: Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium, Sopron; Prohászka Ottokár Orsolyita Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda, Győr; Farkasné Márk Zsuzsanna, Jerkó Gyula, Némethné Ács Anita, Némethné Tóth Katalin/Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Kapuvár

Szent Mártonra emlékeztek a soproni, a győri és a kapuvári katolikus óvodák növendékei

Szent Mártonra emlékeztek a soproni, a győri és a kapuvári katolikus óvodák növendékei

Szent Mártonra emlékeztek a soproni, a győri és a kapuvári katolikus óvodák növendékei

Szent Mártonra emlékeztek a soproni, a győri és a kapuvári katolikus óvodák növendékei

Szent Mártonra emlékeztek a soproni, a győri és a kapuvári katolikus óvodák növendékei