Győri egyetemisták zarándokoltak Lengyelországba

2017. november 10. (péntek) 9:00

November 3. és 5. között a győri egyetemi lelkészség tizennégy fiatalja lengyelországi zarándoklaton vett részt Kaposi Gábor egyetemi lelkész, győr-révfalui plébános vezetésével. A zarándoklat vezetője a krakkói Isteni Irgalmasság bazilika magyar altemplomában szentmisét mutatott be az egyetemisták részvételével. A szentmisét követően Szent Fausztina nővér sírjánál imádkoztak. Az egyetemisták ellátogattak a II. János Pál Centrumba is, amelynek része a szent pápa tiszteletére felszentelt templom. Ennek altemplomában megtekintették II. János Pál pápa eredeti sírkövét és vérereklyéjét. 

A zarándoklat következő állomása a krakkói Wawel-dombon található Szent Szaniszló és Szent Vencel-székesegyház, valamint a Mária-templom volt, amelynek díszes, szárnyas főoltárát is megcsodálhatták. Majd látogatást tettek a wieliczkai sóbányában található, Szent Kinga tiszteletére felszentelt földalatti templomban. 

A zarándoklat harmadik napját szentmisével indították Wadowicében, abban a templomban, amelyben Szent II. János Pál pápát megkeresztelték, és ahol később ministrált. A templom mellett található a lengyel pápa szülőháza, amely ma múzeumként működik. Az emlékkiállításon a zarándokok megismerték II. János Pál pápa életútját. 

A zarándoklat utolsó állomása a częstochowai kegyhely volt, ahol a Fekete Madonna kegyképe előtt imádkoztak a győri egyetemi lelkészség fiataljai. „A Lengyelországban töltött napok során megtapasztaltuk, hogy milyen egy lelkes hívekkel csordultig megtelt templomban részese lenni egy vasárnapi szentmisének, és lengyel fiatalokkal részt venni egy szentségimádáson. Úgy tűnik, jámborságból, lelkesedésből van mit tanulnunk a lengyel katolikusoktól, a lengyel fiataloktól” – vallották a zarándoklat résztvevői. 

Szöveg: Gömböcz Réka, Lenzinger Réka
Fotó: Németh Péter 

Győri egyetemisták zarándokoltak Lengyelországba

Győri egyetemisták zarándokoltak Lengyelországba

Győri egyetemisták zarándokoltak Lengyelországba

Győri egyetemisták zarándokoltak Lengyelországba

Győri egyetemisták zarándokoltak Lengyelországba

Győri egyetemisták zarándokoltak Lengyelországba

Győri egyetemisták zarándokoltak Lengyelországba

Győri egyetemisták zarándokoltak Lengyelországba

Győri egyetemisták zarándokoltak Lengyelországba