„Több vagy, ha adsz!” – Az agyagosszergényiek is csatlakoztak a „72 óra kompromisszum nélkül” elnevezésű önkéntes akcióhoz

2017. november 3. (péntek) 8:00

Az agyagosszergényi Szent László-plébánia az előző három évhez hasonlóan az idei évben is csatlakozott a Magyar Katolikus Egyház, a Magyarországi Református Egyház és a Magyarországi Evangélikus Egyház által immár tizedik alkalommal meghirdetett 72 óra kompromisszum nélkül elnevezésű önkéntes akcióhoz október 13. és 15. között. A kezdeményezés az idei évben a „Több vagy, ha adsz!” mottót kapta.

Agyagosszergényben a generációk közötti összefogásnak köszönhetően sok minden megszépülhetett. Az elsődleges motiváció a közös összefogás volt, hogy a résztvevők együtt tegyenek embertársaikért, környezetükért. A hatvankét főből álló önkéntes csapat a község két utcájában járdahibát javított, rendbe tette a gondozatlan sírokat és a faluban található köztéri szobrok környezetét, valamint parkot rendezett és árkot épített. Az önkéntes szolgálatot október 15-én hálaadó szentmisével zárták a résztvevők a helyi Szent László-templomban.

Szöveg és fotó: Némethné Ács Anita, Szent László-plébánia, Agyagosszergény 

Az agyagosszergényiek is csatlakoztak a „72 óra kompromisszum nélkül” elnevezésű önkéntes akcióhoz

Az agyagosszergényiek is csatlakoztak a „72 óra kompromisszum nélkül” elnevezésű önkéntes akcióhoz

Az agyagosszergényiek is csatlakoztak a „72 óra kompromisszum nélkül” elnevezésű önkéntes akcióhoz

Az agyagosszergényiek is csatlakoztak a „72 óra kompromisszum nélkül” elnevezésű önkéntes akcióhoz

Az agyagosszergényiek is csatlakoztak a „72 óra kompromisszum nélkül” elnevezésű önkéntes akcióhoz