Huszonnégy órás szentségimádást tartottak Répcevisen

2017. november 2. (csütörtök) 8:00

Mészáros Miklós plébános szervezésében október 14-én és 15-én huszonnégy órás szentségimádást tartottak a répcevisi Szent András-templomban. A szentségimádás esti szentmisével kezdődött, amelyet Németh István fertőszentmiklósi plébános mutatott be. A zenei szolgálatot a Vox Animae énekkar végezte. A szentségkitételt követően a peresznyei Szent Egyed-templom és a csepregi Szent Miklós-templom énekkara, a répcevisi Szent András-kórus, valamint a bői Szent Imre-templom és a zsirai Szent Lőrinc-templom kórusa tartott egyházzenei áhítatot. A szentségimádást október 15-én este Bodó Zoltán magyaróvári plébános zárta le egy ünnepi szentmise bemutatásával. 

Mészáros Miklós, a szentségimádás szervezője rámutatott arra, hogy a közös szentségimádások kiegészítik az egyéni imákat. A szentségimádások alkalmával lehetőség van közösségben imádkozni, ugyanakkor arra is, hogy csendes imádással kifejezzük Isten iránti odaadásunkat. Meg kell tanulnunk lecsendesíteni a szívünket Isten jelenlétében annyira, hogy hallhatóvá váljon az Atya hangja. 

Nemcsak önmagunk miatt megyünk szentségimádásra: csendben odavisszük Jézus elé azokat, akiket a szívünkbe zártunk. Úgy segítünk nekik, ha az Úr szeretetébe helyezzük őket – mondta az egyik résztvevő. 

Forrás és fotó: Szent András-plébánia, Répcevis 

Huszonnégy órás szentségimádást tartottak Répcevisen

Huszonnégy órás szentségimádást tartottak Répcevisen

Huszonnégy órás szentségimádást tartottak Répcevisen

Huszonnégy órás szentségimádást tartottak Répcevisen

Huszonnégy órás szentségimádást tartottak Répcevisen

Huszonnégy órás szentségimádást tartottak Répcevisen