Szolgáljuk egész valónkkal Isten országát! – A felújított temetői kápolnáért adtak hálát Kapuvár-Gartán

2017. november 1. (szerda) 10:00

Október 22-én Veres András győri megyéspüspök szentmisét mutatott be a kapuvár-gartai Szent Sebestyén-templomban, majd megáldotta a felújított temetői kápolnát és ravatalozóteret. A szentmisén koncelebrált Varga György plébános. Az ünnepen zenei szolgálatot végzett a helyi Szent Cecília-kórus és a süttöri énekkar. 

Veres András szentbeszédében rámutatott arra, hogy Isten a történelem és a világ ura, és mindannyian – tudatosan vagy nem tudatosan – az ő művét szolgáljuk. A hívő ember egyaránt tagja a földi társadalomnak és Isten népének. „Adjátok meg a császárnak, ami a császáré, és az Istennek, ami az Istené!” – olvassuk Jézus szavait Máté evangéliumában.  A földi uralkodó hatalma csak addig érvényes, ameddig azt az e világi törvények lehetővé teszik, de Isten uralma az egész világra, az egész emberiségre kiterjed. Akkor élünk helyesen, ha egész életünket, minden munkánkat Istennek ajánljuk fel. Szolgáljuk egész valónkkal Isten ügyét, az Úr országát! – buzdított a főpásztor. 

Forrás és fotó: Szent Sebestyén-plébánia, Kapuvár-Garta