„Lux perpetua” – Az Ars Sacra Fesztivál keretében megnyílt Sóvári Melinda tárlata Tatán

2017. október 8. (vasárnap) 8:00

Szeptember 23-án, az Ars Sacra Fesztivál keretében Lux perpetua címmel megnyílt Sóvári Melinda kiállítása a tatai Kuny Domokos Múzeumban. Az október 23-ig látható tárlatról Kövesdi Mónika művészettörténész, a kiállítás kurátora számolt be: „Sóvári Melinda alkotásai által az örök fény áramát keresi. Az aranyló selyemfonalat választja eszköznek, kezdetben csak beleöltve a festmény vásznába, majd elborítva a vásznat a kereszténység örök jeleivel, a Szentháromság, a kenyér, az Eucharisztia, a tisztaság, a ragyogás és lángolás szimbólumaival. ”

Kövesdi Mónika kiemelte, hogy a fiatal képzőművész a 2016-os, Kuny Domokos Múzeum által szervezett Grotta tárlat díjazottjaként kapott lehetőséget a bemutatkozó kiállításra: „Objektjei – csipkéből, hímzésből, kész tárgyakból és keretekből felépített dobozai – az ereklyetartók, barokk apácamunkák rokonai, amelyeket az alkotó házi oltároknak nevez. A két évezredes keresztény művészet hagyományos jelképei nyernek itt megújult, rendhagyó formát; egy érzelmileg átélt, őszinte, tiszta tartalom jelenik meg modern köntösben.”

A képzőművésszel és a kiállítás kurátorával készült interjú ITT megtekinthető.  

Forrás és fotó: Kövesdi Mónika/Kuny Domokos Múzeum, Tata