Színdarabbal és szentmisével ünnepelték a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola és Óvoda újraalapításának 25. évfordulóját

2017. szeptember 29. (péntek) 7:00

A kapuvári Páli Szent Vince Általános Iskola és Óvoda szeptember 26–án színdarabbal és szentmisével ünnepelte újraalapításának huszonötödik évfordulóját. A színdarab után Veres András püspök celebrálta az ünnepi szentmisét, amelyben megköszönte a diákok előadását, amelyet Páli Szent Vince, a szeretet atyja címmel adtak elő a Rábaközi Művelődési Központban.

A főpásztor szentbeszédében az aznapi olvasmányból emelte ki azt a részletet, hogy hogyan segített a babiloni király a választott népnek, hogy újra felépítsék a templomukat Jeruzsálemben. A zsidóság úgy tartotta ugyanis, hogy ha van templom, akkor van nép, van ország is. A templom felépítése identitást adott nekik. A főpásztor párhuzamot vont ezen ószövetségi epizód és az Antoni Gaudí által tervezett, barcelonai Szent Család-templom között. A barcelonai templom építése az építész eredeti koncepciója szerint soha nem fog befejeződni, hiszen „amíg épül a templom, él a nemzet is” – mondta az alkotó. Ismerjük ezt a gondolatot Reményik Sándortól is, aki versben énekelte meg a templom és az iskola nagyon szoros összetartozását. Ez az összetartozás a mi emberi egzisztenciánkban is leképeződik: miközben az iskola által szellemünket megerősítjük és tápláljuk, a teremtett világ dolgait megismerjük, addig hitünknek is növekednie kell. Ha komoly felnőttek akarnak lenni a diákok – mondta a püspök – komolyan kell venniük a templomot és az iskolát is, mivel a test, a lélek és a szellem egyet alkotnak bennünk. Csodálatosan felismerte ezt az iskola névadója, Páli Szent Vince, aki a szegény gyermekek tanításának szentelte az életét. 

A szentbeszéd végén a főpásztor hálát adott a jubileumi évért, hogy a kapuvári Páli Szent Vince-iskola újraalakulhatott. Imádságra szólította fel az egybegyűlteket, hogy mindig hitükből élő tanárok és gyermekek tanítsanak és járjanak az iskolába.


Zsuppán Klaudia/ Győri Egyházmegye Sajtóirodája
Fotó: Kriston Pál

Színdarabbal és szentmisével ünnepelték a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola és Óvoda újraalapításának 25. évfordulóját

Színdarabbal és szentmisével ünnepelték a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola és Óvoda újraalapításának 25. évfordulóját

Színdarabbal és szentmisével ünnepelték a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola és Óvoda újraalapításának 25. évfordulóját

Színdarabbal és szentmisével ünnepelték a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola és Óvoda újraalapításának 25. évfordulóját

Színdarabbal és szentmisével ünnepelték a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola és Óvoda újraalapításának 25. évfordulóját

Színdarabbal és szentmisével ünnepelték a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola és Óvoda újraalapításának 25. évfordulóját