Búcsúi szentmisét tartottak a győr-újvárosi Urunk színeváltozása-templom felszentelésének 176. évfordulóján

2017. szeptember 26. (kedd) 7:00

A győr-újvárosi Urunk színeváltozása templomot 1841. szeptember 12-én szentelték fel Isten dicsőségére és a hívek lelki javára. Erre az eseményre emlékezve szeptember 17-én, vasárnap délelőtt ünnepi búcsúi szentmise keretében adtak hálát a hívek Istennek az elmúlt 176 év kegyelmeiért. Az ünnepi szentmisét Németh Gábor teológiai tanár, a templom plébánosa mutatta be. A zenei szolgálatot a templom szkólája, illetve más egyházközségek énekesei látták el. A szentmise egyúttal emlékezés volt Halmos László győri zeneszerző, egyházzenész, tanár halálának 20. évfordulójára. A szertartás alatt ritkán hallott, részben idén felkutatott Halmos-műveket énekelt a kórus, így ősbemutatónak számított az az Ave Maria Hungarica című motetta is, amely a közelmúltban került elő a zeneszerző hagyatékéból.

A szentmise végén Németh Gábor köszönetet mondott Vöő Éva szervita nővér több éves áldozatos egyházközségi munkájáért, ugyanis szerzetesi életét, szolgálatát a budapest-kelenvölgyi szervita rendház közösségében folytatja tovább.

A 2017-es Halmos László-emlékév eseménysorozatáról, valamint a jubileumi év utolsó alkalmáról részletes beszámoló olvasható a győr-újvárosi Urunk színeváltozása plébánia honlapján.

Forrás: Horváth Csaba, Urunk színeváltozása plébánia, Győr-Újváros
Fotó: Pércsy Kornél